gb.png
Etusivu

Yhteystiedot

Navitas Yrityspalvelut

Wredenkatu 2, Navitas 1
PL 1, 78201 Varkaus
Puh. 029 1708 800

face.png   linkedin.png

Infopalvelut / kokoustilojen varaukset
Avoinna 7.30-16.30 (3.6.2019-9.8.2019 klo 8.00-16.00)
Puh. 040 736 3001, navitas@navitas.fi

Tervetuloa meille!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0

Henkilöstö

Aloittavien yritysten palvelut

Piia Puotinen

Toimitusjohtaja, yritysneuvoja, Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

  • puh. 040 825 7095
  • piia.puotinen@uusyrityskeskus.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä erityisesti Heinävedellä ja Varkaudessa, mutta tarpeen mukaan myös muualla toiminta-alueellamme (Varkaus, Leppävirta,...
    Lue koko teksti >

Sanna Hietalahti-Husu

  • puh. 040 701 5066
  • sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä Varkaudessa ja Leppävirralla. Minulla on seitsemän vuoden kokemus yritysten perustamisneuvonnasta ja asiakkaani ovat...
    Lue koko teksti >

Markku Savola

  • puh. 040 717 7605
  • markku.savola@uusyrityskeskus.fi
  • Neuvon yrittäjäksi aikovia henkilöitä ja alkavia yrityksiä Rajupusu-seudulla (Joroinen, Juva, Rantasalmi, Sulkava) yrityksen perustamiseen ja toiminnan...
    Lue koko teksti >

Kehittyvien yritysten palvelut

Katja Niiranen

  • puh. 044 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi

Tuula Kokkonen

Yritysasiantuntija, sijoittuminen

  • puh. 040 512 7901
  • tuula.kokkonen@navitas.fi
  • Teen töitä Varkauden alueen vetovoiman kehittämiseksi ja palvelen erityisestin alueelle sijoittumista suunnittelevia yrityksiä. Keväällä 2018 osallistun Varkauden...
    Lue koko teksti >

Marianne Lindroth

  • puh. 044 444 2606
  • marianne.lindroth@navitas.fi

Arto Sepponen

  • puh. 044 337 0230
  • arto.sepponen@navitas.fi
  • Yritys oppii ja menestyy 2 -hankkeen yritysyhteyshenkilönä teen Varkauden, Leppävirran ja Joroisten alueen yrittäjille ja yritysten henkilöstölle osaamiskartoitukset...
    Lue koko teksti >

Juha Valaja

Projektijohtaja, NewTech-hanke

  • puh. 040 484 1012
  • juha.valaja@navitas.fi

Tiina Kaksonen

  • puh. 050 558 2600
  • tiina.kaksonen@navitas.fi
  • Työssäni Navitas Yrityspalveluilla toimin pk-yritysten tukena kansainvälistymisessä yhdessä yritysten henkilöstön kanssa ja perusvientivalmiuksien kehittämisestä...
    Lue koko teksti >

Juha Mikkonen

Kenttäpäällikkö, NewTech-hanke

  • puh. 040 769 2311
  • juha.mikkonen@navitas.fi
  • Kenttäpäällikkönä vastaan toimialueellaani yrityskontakteista ja hankkeen käytännön toimenpiteistä. Minulla on vahva kokemus yrityskentässä toimimisesta ja...
    Lue koko teksti >

Seija Huttunen

Projektiassistentti, NewTech-hanke

  • puh. 044 768 9282
  • seija.huttunen@navitas.fi
  • Toimin NewTech – Yritysten kasvu ja kansainvälistyminen -hankkeen projektiassistenttina. Vastaan talous- ja hankeseurannasta, ostopalveluiden kilpailuttamisesta,...
    Lue koko teksti >

Laura Leppänen

Projektipäällikkö, KESTO-hanke, projektijohtaja

  • puh. 044 756 4230
  • laura.leppanen@navitas.fi
  • Kesto (kestävän energiankäytön, materiaalitehokkuuden ja ilmaston toimintasuunnitelma) -hankkeen projektipäällikkönä vastaan hankkeen toteutuksen seurannasta,...
    Lue koko teksti >

Elina Huerta

Projektivastaava, KESTO-hanke

  • puh. 044 730 8514
  • elina.huerta@navitas.fi

Jaakko Lappalainen

Projektivastaava, KESTO-hanke

  • puh. 044 306 3580
  • jaakko.lappalainen@navitas.fi

Armi Nissinen

Projektijohtaja, Savon Silmut -hanke

  • puh. 040 552 6727
  • armi.nissinen@navitas.fi
  • Toimin osana Savon Silmut -hanketiimiä yhdessä Savogrown asiantuntijoiden kanssa. Hankkeemme on pienten elintarviketoimijoiden sparraushanke ja yhdessä haluamme edistää...
    Lue koko teksti >

Eve Antikainen

  • puh. 040 309 2263
  • eve.antikainen@navitas.fi
  • Otahan yhteyttä, mikäli koet, että voisimme tehdä yhteistyötä, tai jos haluat verkostoitua kanssani.
    Lue koko teksti >

Rakennuttaminen ja toimitilapalvelut

Jari Tulikanto

Rakennuttajainsinööri, rakennuttaminen

  • puh. 040 553 8777
  • jari.tulikanto@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluvat rakennuttaminen ja valvonta.
    Lue koko teksti >

Saara Damski

Kehittämispäällikkö, rakennuttaminen, Terveyskampus-hanke

  • puh. 044 720 7592
  • saara.damski@navitas.fi
  • Olen aloittanut 2019 toukokuussa Terveyskampus -hankkeessa. Tehtävääni kuuluu mm. uuden sairaalan toiminnallisen kokonaisuuden ja kehittämisprosessien...
    Lue koko teksti >

Maria Ronkainen

  • puh. 040 500 5195
  • maria.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani kuuluvat projektiassistentin moninaiset tehtävät eri hankkeissa. Aloitin projektien maailmassa työskentelyn alkuvuodesta 2017 tradenomin opintoihin liittyen....
    Lue koko teksti >

Mirjam Ihalainen

Palvelupäällikkö, Navitas kiinteistöt

  • puh. 040 029 4649
  • mirjam.ihalainen@navitas.fi
  • Etsitkö toimisto- tai kokoustilaa Varkaudesta? Tarjoan mielelläni Navitaksen tyylikkäitä kokous-, koulutus-, ja seminaaritiloja sekä muuntojoustavia, korkeatasoisia...
    Lue koko teksti >

Titta Suomalainen

Toimistoassistentti

  • puh. 044 771 2587
  • titta.suomalainen@navitas.fi
  • Navitaksesta minut löytää aulapalveluista. Työnkuvaani kuuluu kokoustilojen ja -tarjoilujen markkinointi, myynti ja tilajärjestelyt sekä vuokralaishallintoon liittyviä...
    Lue koko teksti >

Matkailu ja tapahtumapalvelut

Eeva Lemiläinen

Matkailukoordinaattori, Varkauden seudun matkailupalvelut

  • puh. 040 481 9511
  • eeva.lemilainen@navitas.fi
  • Tehtäviini kuuluvat Varkauden matkailun markkinointiin liittyvät asiat, kuten VisitVarkaus-nettisivujen ja sosiaalisen median kanavien ylläpito. Toimin tiiviissä...
    Lue koko teksti >

Heli Sutinen

Festivaalipäällikkö, tapahtumatuotanto

  • puh. 040 575 0536
  • heli.sutinen@navitas.fi
  • Autan yhteistyökumppaneita, yrityksiä, yhdistyksiä ja muita toimijoita tuottamaan ja markkinoimaan lapsille suunnattua ohjelmaa, sekä tarjoan mahdollisuuden oman...
    Lue koko teksti >

Johto, talous ja viestintä

Jouko Laitinen

Toimitusjohtaja

  • puh. 040 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi
  • Olen työskennellyt yrityskehittämistehtävissä 30 vuotta. Ensin oman yrityksen toimitusjohtajana, sitten Uusyrityskeskuksen toimitusjohtajana Varkaudessa ja...
    Lue koko teksti >

Sari Ronkainen

Hallintoassistentti
Projektiassistentti, SOPIEN-hanke
Hankekoordinaattori, TechnoGrowth TG 2.0 

  • puh. 044 740 4843
  • sari.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani hallintoassistenttina kuuluu henkilöstöhallinnon tehtävät, johdon assistenttina toimiminen, uusien henkilöiden perehdyttäminen organisaatioomme,...
    Lue koko teksti >

Tuula Sydänmaa

Talouspäällikkö

  • puh. 040 596 8550
  • tuula.sydanmaa@navitas.fi
  • Minulla on ollut pitkä työhistoria Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n palveluksessa. Työnkuvaani kuuluvat talous- ja henkilöstöhallinnon tehtävät.
    Lue koko teksti >

Jaana Pennanen

Taloussihteeri
Projektiassistentti, SOPIEN-hanke

  • puh. 044 737 7499
  • jaana.pennanen@navitas.fi
  • Taloussihteerinä vastaan osaltani Sopien-hankkeen taloudesta, hoidan laskutusta, raportointia, kustannusten seurantaa ja maksatushakemusten tekemisen EURA:an. Lisäksi...
    Lue koko teksti >

Tuija Korhonen

Toimistosihteeri

  • puh. 040 769 0379
  • tuija.korhonen@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluu mm. ostolaskujen käsittelyä ja kirjanpidon tarkistuksia hankkeiden puitteissa. Olen työskennellyt asiakaspalvelussa lähes koko työurani ajan. Olen...
    Lue koko teksti >

Tiina Rajamäki

Viestintäkoordinaattori
Projektiassistentti, KESTO-hanke

  • puh. 044 766 6157
  • tiina.rajamaki@navitas.fi

Laskutusosoitteet

Navitas Kehitys Oy (Y-tunnus 0775736-4)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003707757364
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 07757364@scan.netvisor.fi 

Paperilaskut
Navitas Kehitys Oy
07757364
PL 100
80020 Kollektor Scan

Varkauden Taitotalo Oy

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003715963600
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 15963600@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Varkauden Taitotalo Oy
15963600
PL 100
80020 Kollertor Scan

 

 

Hallitus

Navitas Kehitys Oy, Keski-Savon Teollisuuskylä Oy ja Varkauden Taitotalo Oy

Pj. Erkki Leppävuori
erkki.leppavuori@kolumbus.fi
0400 424 828

Vpj. Heikki Alanen
heikki.alanen@pp.inet.fi
0400 301 619

Ilmari Anttila
ilmari.anttila@pp.inet.fi
044 916 8300

Risto Husu
risto.husu@pp2.inet.fi
0400 541 553

Paula Pulliainen
paula.pulliainen@varkaus.fi
040 766 5050

Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com
040 553 5800

Aimo Aalto
aimo.aalto@wamos.fi
050 057 6587

Kati Hynninen
kati.hynninen@gmail.com

 

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Aimo Aalto (pj)

Mervi Markkanen (vpj)

Hannele Auvinen

Juha-Pekka Hämäläinen

Antti Kinnunen

Jarkko Tehomaa

Emmi Tiitinen

Hannu Tsupari

Varajäsenet: Aarre Damski, Heikki Huikuri, Timo Männikkö ja Terhi Riikonen.