gb.png
Etusivu

Yhteystiedot

Navitas Yrityspalvelut

Navitas Kehitys Oy, Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:
Wredenkatu 8, 78250 Varkaus
PL 208, 78201 Varkaus
Puh. 029 1708 800, toimisto@navitas.fi

Varkauden Taitotalo Oy:
Wredenkatu 2, Navitas 1
PL 1, 78201 Varkaus

face.png   linkedin.png

Infopalvelut / kokoustilojen varaukset
Avoinna 8–16.
Puh. 044 444 2492, kokoukset@navitas.fi

Tervetuloa meille!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0 

Henkilöstö

Aloittavien yritysten palvelut

Sanna Hietalahti-Husu

Toimitusjohtaja, yritysneuvoja
KORONA-APU
Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

  • puh. 040 701 5066
  • sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä Varkaudessa ja Leppävirralla. Minulla on seitsemän vuoden kokemus yritysten perustamisneuvonnasta ja asiakkaani ovat...
    Lue koko teksti >

Kehittyvien yritysten palvelut

Katja Niiranen

  • puh. 044 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi

Joonas Tyrväinen

Yritysasiantuntija, Joroisten elinkeinoasioiden vastuu- ja yhteyshenkilö.

  • puh. 040 751 4777
  • joonas.tyrvainen@navitas.fi

Juha Valaja

Projektijohtaja
KORONA-APU
NewTech-hanke

  • puh. 040 484 1012
  • juha.valaja@navitas.fi

Tiina Kaksonen

Toimiala-asiantuntija
KORONA-APU
kansainvälistyminen ja vienti
NewTech-hanke

  • puh. 050 558 2600
  • tiina.kaksonen@navitas.fi
  • Työssäni Navitas Yrityspalveluilla toimin pk-yritysten tukena kansainvälistymisessä yhdessä yritysten henkilöstön kanssa ja perusvientivalmiuksien kehittämisestä...
    Lue koko teksti >

Juha Mikkonen

Kenttäpäällikkö
KORONA-APU
NewTech-hanke

  • puh. 040 769 2311
  • juha.mikkonen@navitas.fi
  • Kenttäpäällikkönä vastaan toimialueellaani yrityskontakteista ja hankkeen käytännön toimenpiteistä. Minulla on vahva kokemus yrityskentässä toimimisesta ja...
    Lue koko teksti >

Laura Leppänen

Hankevalmistelija

  • puh. 044 756 4230
  • laura.leppanen@navitas.fi
  • Kesto (kestävän energiankäytön, materiaalitehokkuuden ja ilmaston toimintasuunnitelma) -hankkeen projektipäällikkönä vastaan hankkeen toteutuksen seurannasta,...
    Lue koko teksti >

Jaakko Lappalainen

Projektipäällikkö, Ämmäkoski-hanke

  • puh. 044 306 3580
  • jaakko.lappalainen@navitas.fi

Anne Matilainen

Projektijohtaja, SOPIEN 2.0-hanke

  • puh. 044 792 2639
  • anne.matilainen@navitas.fi

Jaana Tiitinen

Projektiassistentti, SOPIEN 2.0 -hanke

  • puh. 044 493 5068
  • jaana.tiitinen@navitas.fi

Eve Antikainen

  • puh. 040 309 2263
  • eve.antikainen@navitas.fi
  • Otahan yhteyttä, mikäli koet, että voisimme tehdä yhteistyötä, tai jos haluat verkostoitua kanssani.
    Lue koko teksti >

Tiina Immonen

Projektipäällikkö, Vanha Varkaus - Uusi suunta -hanke 

 

  • puh. 044 491 5359
  • tiina.immonen@navitas.fi
  • Vanha Varkaus – Uusi suunta -hankkeessa alueelle tavoitellaan uutta, kansainvälisesti kiinnostavaa ja teolliseen kulttuuriperintöön liittyvää matkailukohdetta....
    Lue koko teksti >

Rakennuttaminen ja toimitilapalvelut

Jari Tulikanto

Projektipäällikkö, rakennuttaminen

  • puh. 040 553 8777
  • jari.tulikanto@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluvat rakennuttaminen ja valvonta.
    Lue koko teksti >

Mirjam Ihalainen

Palvelupäällikkö, Navitas kiinteistöt

  • puh. 040 029 4649
  • mirjam.ihalainen@navitas.fi
  • Etsitkö toimisto- tai kokoustilaa Varkaudesta? Tarjoan mielelläni Navitaksen tyylikkäitä kokous-, koulutus-, ja seminaaritiloja sekä muuntojoustavia, korkeatasoisia...
    Lue koko teksti >

Matkailu ja tapahtumapalvelut

Johto, talous ja viestintä

Jouko Laitinen

Toimitusjohtaja
KORONA-APU

  • puh. 040 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi
  • Olen työskennellyt yrityskehittämistehtävissä 30 vuotta. Ensin oman yrityksen toimitusjohtajana, sitten Uusyrityskeskuksen toimitusjohtajana Varkaudessa ja...
    Lue koko teksti >

Sari Ronkainen

Hallintovastaava

  • puh. 044 740 4843
  • sari.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani hallintovastaavana kuuluu mm. henkilöstöhallinnon tehtävät, johdon assistenttina toimiminen, uusien henkilöiden perehdyttäminen organisaatioomme,...
    Lue koko teksti >

Tuula Sydänmaa

Talouspäällikkö

  • puh. 044 491 4286
  • tuula.sydanmaa@navitas.fi
  • Minulla on ollut pitkä työhistoria Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n palveluksessa. Työnkuvaani kuuluvat Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n ja Varkauden Taitotalo Oy:n...
    Lue koko teksti >

Tuija Korhonen

Toimistosihteeri

  • puh. 040 769 0379
  • tuija.korhonen@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluu mm. ostolaskujen käsittelyä ja kirjanpidon tarkistuksia hankkeiden puitteissa. Olen työskennellyt asiakaspalvelussa lähes koko työurani ajan. Olen...
    Lue koko teksti >

Tiina Rajamäki

Viestintäkoordinaattori
Projektiassistentti, NewTech-hanke

  • puh. 044 766 6157
  • tiina.rajamaki@navitas.fi
  • Navitas Yrityspalveluiden viestintäkoordinaattorina työskentelen monipuolisesti eri tehtävissä aina monikanavaisesta sisällöntuotannosta ja tapahtumamarkkinoinnista...
    Lue koko teksti >

Laskutusosoitteet

Navitas Kehitys Oy (Y-tunnus 0775736-4)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003707757364
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 07757364@scan.netvisor.fi 

Paperilaskut
Navitas Kehitys Oy
07757364
PL 100
80020 Kollektor Scan

Varkauden Taitotalo Oy (Y-tunnus 1596360-0)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003715963600
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 15963600@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Varkauden Taitotalo Oy
15963600
PL 100
80020 Kollertor Scan

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy (Y-tunnus 0398652-2)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003703986522
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 03986522@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Keski-Savon Teollisuuskylä Oy
03986522
PL 100
80020 Kollector Scan

 

Hallitus

Navitas Kehitys Oy

Pj. Risto Husu
risto.husu@lh.varkaus.fi

Vpj. Pia Hedman
pia.hedman@lh.varkaus.fi

Minna Asikainen
minna.asikainen@lh.varkaus.fi

Kari Heiskanen
kari.heiskanen@lh.varkaus.fi

Jussi Kiira
jussi.kiira@lh.varkaus.fi

Marko Luokkanen
marko.luokkanen@andritz.com

Jussi Mykrä
jussi.mykra@gmail.com

Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy ja Varkauden Taitotalo Oy

Pj. Jukka Kuosmanen
jukka.kuosmanen@lh.varkaus.fi

Vpj. Taru Tolvanen
taru.tolvanen@lh.varkaus.fi

Petteri Häyrinen
petteri.hayrinen@kuopio.fi

Mervi Pietinen
mervi.pietinen@lh.varkaus.fi

Marko Suutari
sqtmake@gmail.com

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Pj. Mervi Markkanen (Ernst & Young Oy, Varkauden aluetoimisto)

Vpj. Juha Nissilä (StoraEnso Oyj) 

Katriina Poraharju (Rantalainen Oy)

Hannele Auvinen (Savon ammattiopisto)

Jani Ursin (Varkauden Yrittäjät ry)

Katri Rahikainen (Oma Säästöpankki Oyj)

Katja Niiranen (Varkauden kaupunki/Navitas Kehitys Oy)

Joonas Tyrväinen (Joroisten kunta)

Varajäsenet: Timo Männikkö (Varkauden Tili Oy), Eliisa Moilanen (Keski-Savon Yrittäjänaiset ry), Antti Tulila (Leppävirran kunta) ja Anne Mykrä (RTK-Henkilöstöpalvelut Oy)