gb.png
Etusivu

Yhteystiedot

Navitas Yrityspalvelut

Navitas Kehitys Oy, Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:
Wredenkatu 8, 78250 Varkaus
PL 208, 78201 Varkaus
Puh. 029 1708 800, toimisto@navitas.fi

Varkauden Taitotalo Oy:
Wredenkatu 2, Navitas 1
PL 1, 78201 Varkaus

face.png   linkedin.png

Infopalvelut / kokoustilojen varaukset
Avoinna 8–16.
Puh. 044 444 2492, kokoukset@navitas.fi

Tervetuloa meille!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0 

Henkilöstö

Aloittavien yritysten palvelut

Sanna Hietalahti-Husu

Toimitusjohtaja, yritysneuvoja
KORONA-APU
Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

  • puh. 040 701 5066
  • sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä Varkaudessa ja Leppävirralla. Minulla on seitsemän vuoden kokemus yritysten perustamisneuvonnasta ja asiakkaani ovat...
    Lue koko teksti >

Kehittyvien yritysten palvelut

Katja Niiranen

  • puh. 044 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi

Tuula Kokkonen

Yritysasiantuntija
KORONA-APU
sijoittuminen

  • puh. 040 512 7901
  • tuula.kokkonen@navitas.fi

Aarre Damski

Yritysasiantuntija, Joroisten elinkeinoasioiden vastuu- ja yhteyshenkilö.

  • puh. 044 491 0658
  • aarre.damski@navitas.fi

Juha Valaja

Projektijohtaja
KORONA-APU
NewTech-hanke

  • puh. 040 484 1012
  • juha.valaja@navitas.fi

Tiina Kaksonen

Toimiala-asiantuntija
KORONA-APU
kansainvälistyminen ja vienti
NewTech-hanke

  • puh. 050 558 2600
  • tiina.kaksonen@navitas.fi
  • Työssäni Navitas Yrityspalveluilla toimin pk-yritysten tukena kansainvälistymisessä yhdessä yritysten henkilöstön kanssa ja perusvientivalmiuksien kehittämisestä...
    Lue koko teksti >

Juha Mikkonen

Kenttäpäällikkö
KORONA-APU
NewTech-hanke

  • puh. 040 769 2311
  • juha.mikkonen@navitas.fi
  • Kenttäpäällikkönä vastaan toimialueellaani yrityskontakteista ja hankkeen käytännön toimenpiteistä. Minulla on vahva kokemus yrityskentässä toimimisesta ja...
    Lue koko teksti >

Seija Huttunen

Projektiassistentti, NewTech-hanke

  • puh. 044 768 9282
  • seija.huttunen@navitas.fi
  • Toimin NewTech – Yritysten kasvu ja kansainvälistyminen -hankkeen projektiassistenttina. Vastaan talous- ja hankeseurannasta, ostopalveluiden kilpailuttamisesta,...
    Lue koko teksti >

Laura Leppänen

Projektipäällikkö, KESTO-hanke

  • puh. 044 756 4230
  • laura.leppanen@navitas.fi
  • Kesto (kestävän energiankäytön, materiaalitehokkuuden ja ilmaston toimintasuunnitelma) -hankkeen projektipäällikkönä vastaan hankkeen toteutuksen seurannasta,...
    Lue koko teksti >

Kreeta-Maaria Kalliokoski

Projektivastaava, KESTO-hanke

  • puh. 044 730 8514
  • kreeta-maaria.kalliokoski@navitas.fi

Jaakko Lappalainen

Projektivastaava, KESTO-hanke

  • puh. 044 306 3580
  • jaakko.lappalainen@navitas.fi

Pekka Romppanen

Projektijohtaja, SOPIEN 2.0-hanke

  • puh. 044 792 2639
  • pekka.romppanen@navitas.fi

Eve Antikainen

  • puh. 040 309 2263
  • eve.antikainen@navitas.fi
  • Otahan yhteyttä, mikäli koet, että voisimme tehdä yhteistyötä, tai jos haluat verkostoitua kanssani.
    Lue koko teksti >

Tiina Immonen

Projektipäällikkö, Vanha Varkaus - Uusi suunta -hanke 

 

  • puh. 044 491 5359
  • tiina.immonen@navitas.fi
  • Vanha Varkaus – Uusi suunta -hankkeessa alueelle tavoitellaan uutta, kansainvälisesti kiinnostavaa ja teolliseen kulttuuriperintöön liittyvää matkailukohdetta....
    Lue koko teksti >

Rakennuttaminen ja toimitilapalvelut

Jari Tulikanto

Projektipäällikkö, rakennuttaminen

  • puh. 040 553 8777
  • jari.tulikanto@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluvat rakennuttaminen ja valvonta.
    Lue koko teksti >

Maria Ronkainen

  • puh. 040 500 5195
  • maria.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani kuuluvat projektiassistentin moninaiset tehtävät eri hankkeissa. Aloitin projektien maailmassa työskentelyn alkuvuodesta 2017 tradenomin opintoihin liittyen....
    Lue koko teksti >

Mirjam Ihalainen

Palvelupäällikkö, Navitas kiinteistöt

  • puh. 040 029 4649
  • mirjam.ihalainen@navitas.fi
  • Etsitkö toimisto- tai kokoustilaa Varkaudesta? Tarjoan mielelläni Navitaksen tyylikkäitä kokous-, koulutus-, ja seminaaritiloja sekä muuntojoustavia, korkeatasoisia...
    Lue koko teksti >

Matkailu ja tapahtumapalvelut

Heli Sutinen

Festivaalipäällikkö, tapahtumatuotanto

  • puh. 040 575 0536
  • heli.sutinen@navitas.fi
  • Autan yhteistyökumppaneita, yrityksiä, yhdistyksiä ja muita toimijoita tuottamaan ja markkinoimaan lapsille suunnattua ohjelmaa, sekä tarjoan mahdollisuuden oman...
    Lue koko teksti >

Tiina Nissinen

Tapahtumatuottaja, tapahtumatuotanto

  • puh. 044 075 2300
  • tiina.nissinen@navitas.fi, vekara@varkaus.fi
  • Työnkuvaani kuuluu tapahtumien tuottaminen laajan yhteistyöverkostomme kanssa. Koordinoimme vuosittain kolme Vekara-Varkaus lastenkulttuuritapahtumaa sekä Tarinoiden...
    Lue koko teksti >

Johto, talous ja viestintä

Jouko Laitinen

Toimitusjohtaja
KORONA-APU

  • puh. 040 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi
  • Olen työskennellyt yrityskehittämistehtävissä 30 vuotta. Ensin oman yrityksen toimitusjohtajana, sitten Uusyrityskeskuksen toimitusjohtajana Varkaudessa ja...
    Lue koko teksti >

Sari Ronkainen

Hallintoassistentti
Projektiassistentti, SOPIEN 2.0 -hanke

  • puh. 044 740 4843
  • sari.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani hallintoassistenttina kuuluu henkilöstöhallinnon tehtävät, johdon assistenttina toimiminen, uusien henkilöiden perehdyttäminen organisaatioomme,...
    Lue koko teksti >

Tuula Sydänmaa

Talouspäällikkö

  • puh. 044 491 4286
  • tuula.sydanmaa@navitas.fi
  • Minulla on ollut pitkä työhistoria Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n palveluksessa. Työnkuvaani kuuluvat Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n ja Varkauden Taitotalo Oy:n...
    Lue koko teksti >

Jaana Jurvanen

Taloussihteeri
Projektiassistentti, SOPIEN 2.0 -hanke

  • puh. 044 737 7499
  • jaana.jurvanen@navitas.fi
  • Taloussihteerinä hoidan Navitas Kehitys Oy:n talousasioista ja vastaan osaltani Sopien 2.0 ja Business Center -hankkeiden taloudesta. Pidän erityisen paljon numeroista ja...
    Lue koko teksti >

Tuija Korhonen

Toimistosihteeri

  • puh. 040 769 0379
  • tuija.korhonen@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluu mm. ostolaskujen käsittelyä ja kirjanpidon tarkistuksia hankkeiden puitteissa. Olen työskennellyt asiakaspalvelussa lähes koko työurani ajan. Olen...
    Lue koko teksti >

Tiina Rajamäki

Viestintäkoordinaattori
Projektiassistentti, KESTO-hanke

  • puh. 044 766 6157
  • tiina.rajamaki@navitas.fi

Laskutusosoitteet

Navitas Kehitys Oy (Y-tunnus 0775736-4)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003707757364
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 07757364@scan.netvisor.fi 

Paperilaskut
Navitas Kehitys Oy
07757364
PL 100
80020 Kollektor Scan

Varkauden Taitotalo Oy (Y-tunnus 1596360-0)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003715963600
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 15963600@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Varkauden Taitotalo Oy
15963600
PL 100
80020 Kollertor Scan

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy (Y-tunnus 0398652-2)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003703986522
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 03986522@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Keski-Savon Teollisuuskylä Oy
03986522
PL 100
80020 Kollector Scan

 

Hallitus

Navitas Kehitys Oy

Pj. Timo Suhonen
timo.suhonen@teollisuusliitto.fi

Vpj. Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com
040 553 5800

Aimo Aalto
aimo.aalto@wamos.fi
050 057 6587

Ilmari Anttila
ilmari.anttila@pp.inet.fi
044 916 8300

Risto Husu
risto.husu@pp2.inet.fi
0400 541 553

Kati Hynninen
kati.hynninen@gmail.com

Soili Tonteri 
soili.tonteri@pp.inet.fi

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy

Pj. Petteri Häyrinen

Risto Husu
risto.husu@pp2.inet.fi
0400 541 553

Kati Hynninen
kati.hynninen@gmail.com

Jussi Rantanen

Sirpa Rossi

Varkauden Taitotalo Oy

Pj. Elina Brandt
elina.kuvaja@gmail.com

Vpj. Risto Husu
risto.husu@pp2.inet.fi

Kati Hynninen
kati.hynninen@gmail.com

Marko Thure
marko.thure@destia.fi

Jukka Voutilainen
jukka.voutilainen@pp.inet.fi

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Pj. Mervi Markkanen (Ernst & Young Oy, Varkauden aluetoimisto)

Vpj. Juha Nissilä (StoraEnso Oyj) 

Juha-Pekka Hämäläinen (Azets Insight Oy)

Jussi Mykrä (Varkauden Yrittäjät ry)

Hannele Auvinen (Savon ammattiopisto)

Katri Rahikainen (Oma Säästöpankki Oyj)

Antti Tulila (Leppävirran kunta)

Tuula Kokkonen (Varkauden kaupunki/Navitas Kehitys Oy)

Varajäsenet: Timo Männikkö (Varkauden Tili Oy), Eliisa Moilanen (Keski-Savon Yrittäjänaiset ry), Aarre Damski (Joroisten kunta) ja Veli-Pekka Hartikainen (Heinäveden kunta)